සයුරෙන් එහා පුවත්

කලු අප්‍රිකානුවන් පිරිසක් පොලීසියට පහර දෙයි – ඉතාලියේ සංක්‍රමණිකයින්ට ඇමති බර අවි ඔසවයි

පසුගිය දින අප ඔබට වාර්තා කළා ඉතාලියේ නව රජයට පත් වූ සැනින් අමාත්‍ය මත්තයෝ සැල්වීනි සංක්‍රමණිකයන්ට එරෙහිව ක්‍රියා කරන බවට.එම නිවේදනය නිකුත් කර දින කීපයක් යන්නට මත්තෙන් කළු ජාතිකයින් පිරිසක් එරට පොලිස් නිලධාරීන් සමඟ ඇති වූ ගැටුමක් මේ වන විට සමාජ ජාල මාධ්‍ය ඔස්සේ දැඩි කතාබහට ලක් වී ඇත.

ඉතාලියේ පීසා නගරයේ අනවසර වෙළදාමෙහි නියැලෙන කලු අප්‍රිකානුවන් පිරිසක් පිළිබඳව සෝදිසි කරන්න පැමිණි පොලිස් නිළධාරියෙකුට කෝපයට පත් අප්‍රිකානුවා විසින් පහර දෙන අන්දම මේ වීඩියෝව සදහන්.මේ වීඩියෝව අමාත්‍ය මත්තයෝ සැල්වීනි තම ෆේස්බුක් පිටුවට එක් කර ඇති සටහන ඔහුගේ වචන වලින් මෙසේය

 

“Venditori aggrediscono i Carabinieri e durante un controllo ne mandano all’ospedale uno, al quale invio tutta la mia solidarietà e auguri di buona guarigione.Serve #tolleranzazero: espulsioni per i clandestini e restituzione alle nostre città di un clima di legalità, questo è il mio obiettivo.

වෙළෙන්දන් අපේ පොලීසියට (Carabinieri) පහර දුන්නා.එක් අයෙක් රෝහල් ගතව මේ වන විට ප්‍රතිකාර ලබනවා.මගේ භටයාට ඉක්මන් සුව පතනවා. නීතිවිරෝධී සංක්‍රමණිකයන් නෙරපා හැරීම සහ අපගේ නගරවලට නිත්‍යානුකුල වට පිටාවක් කිරීම ,මෙය මගේ එකම අරමුණයි.

වීඩියෝව පහතින් නරඹන්න

++ VIDEO CHOC! PISA, CARABINIERI AGGREDITI E FERITI DA ABUSIVI ++

Venditori aggrediscono i Carabinieri e durante un controllo ne mandano all’ospedale uno, al quale invio tutta la mia solidarietà e auguri di buona guarigione.Serve #tolleranzazero: espulsioni per i clandestini e restituzione alle nostre città di un clima di legalità, questo è il mio obiettivo.

Posted by Matteo Salvini on Wednesday, June 6, 2018