ගොසිප්

අපේම තාක්ෂණයෙන් අපේම අයගෙ වැඩක් – ලැම්බෝගිනි ෆෙරාරි පරදන ශ්‍රී ලංකාවේම හදපු සුපිරි කාරය මෙන්න

2013 වසරේදී මරදාන ට්‍රීපෝලී මාකට් ප්‍රදේශය දැනුම උයනක් ලෙස සංවර්ධනය කිරීමේ වැඩසටහනක් දියත් වුනා. ඒ එවකට ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂගේ සංකල්පයකට අනුවයි.

Loading...

එලෙසින් ශ්‍රී ලංකාවට නව තාක්ෂණය සහ දැනුම මුසු කරන දැනුම උයනක් ලෙස ට්‍රිපෝලී මාර්කට් ප්‍රදේශය ආරම්භ කිරීමෙන් පසුව මරදාන ට්‍රීපෝලී මාර්කට් ප්‍රදේශයේ, එක්ස්පර්ට් සිටි ලිපිනයේ මෙහෙයුම් ඇරඹූ වේගා ඉනොවේෂන්ස් සමාගම ශ්‍රී ලංකාවට අන්‍යන්‍ය ශ්‍රී ලංකාවේ නිෂ්පාදිත සුපිරි කාරයක් නිෂ්පාදනය කිරීමේ වැඩ කටයුතු ඇරඹුවා. ඒ 2014 වසරේදී.

වාර්තා වන අන්දමට වේගා ඉනෝවේෂන්ස් පුද්ගලික සමාගම මගින් එලෙසින් ආරම්භ කරන ලද වේගා සුපර් කාරයේ ව්‍යාපෘතිය මේ වනවිට 80%ක පමණ කටයුතු අවසන්ව තිබෙන බව වාර්තා වෙනවා. සම්පූර්ණයෙන්ම ශ්‍රී ලාංකීය වියතුන්ගේ දැනුමින් සිදුවන මෙම ව්‍යාපෘතියට මොරටුව සරසවියේ ඉංජිනේරුවන් පිරිසක් ඇතුලු දේශීය ඉංජීනේරුවන් සම්බන්ධව සිටිනවා.

ලොව රටවල් බොහෝ ප්‍රමාණයක සංචාරක ක්ෂේත්‍රයේ සිය ව්‍යාපාරයන් සිදු කරනා කෝඩ්ජෙම් ආයතනයේ ප්‍රධාන විධායක නිළධාරී ආචාර්ය හර්ෂ සුභසිංහගේ සංකල්පයකට අනුව ආරම්භ වන වේගා සුපිරි කාරයේ ව්‍යාපෘතියට මොරටුව විශ්ව විද්‍යාලයේ ඉංජිනේරු ශෂිරංග ද සිල්වා ඇතුලු පිරිසක් සම්බන්ධව කටයුතු කරනවා.

වේගා සුපිරි කාරය සම්පූර්ණයෙන්ම සාදා නිම කළ පසු මරදාන ට්‍රීපෝලී මාකට් භුමීයේම පරීක්ෂණ ධාවන සිදු කිරීමට නියමිත බව සදහන්.

Loading...

කෝඩ්ජෙම් සමාගම මරදාන ට්‍රිපෝලී මාර්කට්හි සිය මෙහෙයුම් ආරම්භ කළ අවස්තාව. හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ, වේගා ඉනොවේෂන්ස් ප්‍රධාන විධායක නිළධාරී ආචාර්ය සුභසිංහ, එවකට හමුදාපති ජනරාල් දයා රත්නායක ඇතුලු පිරිස සහ දැනටමත් වැඩ අවසන් කළ මෝටර් රථයේ ඡායාරූප පහතින් නරඹන්න.

 

Related Posts