සුව සෙත

හරියට දැනගෙන මේකප් කරන්න – කාන්තා පාර්ශවය අනිවාර්යෙන් මේ ගැන දැනුවත් වෙන්න

මේකප් කරන්න අද කාලේ වයස් භේදයක් නෑ. යොවුන් වියේ ගැහැනු දරුවන්ගේ පටන් වයසක වැඩිහිටි කාන්තාවන් දක්වාම මුහුණට මේකප් ගල්වනවා. නමුත් කරන්නන් වාලේ කරන්නේ නැතුව මේකප් ගැන හොඳින් දැනගන්න මේ කරුණු ඔබට උදවු වේවි. වැඩි වෙලාවක් මුහුණේ මේකප් රඳා පවතිනවාට කැමති අය පහත උපදෙස් පිළිපැදිය යුතුමයි.

නාපු ගමන් මේකප් නරකයි
නාලා ආපු ගමන් නැවුම්පිටම මේකප් කරන එක හොඳයි කියල හිතුවට ඒක ඒ තරම් සුදුසු දෙයක් නෙවෙයි. ඇ`ග සේ¥ පසු විනාඩි දහයක්වත් සම ස්වභාවිකව සිසිල් වෙන්නට හරින්න.

වෝටර් පෲෆ් නිෂ්පාදන පාවිච්චි කරන්න
වෝටර් පෲෆ් නිෂ්පාදන භාවිතයෙන් දහඩිය සමග මේකප් මුසුවී ඔබේ පෙනුම අවලස්සන වීම වැළකෙනවා. සාමාන්‍ය මේකප් නිෂ්පාදන ඉක්මනින්ම දහදිය එක්ක මුසු වෙලා දියවී යන්න පුළුවන්. කඳුලූ සහ දහදිය නිසා මේකප් දියවේවි කියන බය මෙවිට සම්පූර්ණයෙන්ම ඉවත් කරගන්න පුලූවන්.

මුහුණ අල්ලන්න තහනම්
පුරුද්දට වගේ ලේන්සුවෙන් මුහුණ පිහිදන එක නම් නතර කළ යුතුයි. මේකප් එකක් කරන් එළියට යනව නම් බ්ලොටින් පේපර්ස් තියාගන්න. දහඩිය යන්තමින් තෙතමාත්තු කරන්න. පිස දැමීමෙන් වළකින්න. අතින් නම් අල්ලන්නම එපා.

වතුර ලීටර් 2 ක්වත් දවසට බොන්න
මේකප් දියවෙන්නෙ දහදියටයි. ශරීරය අභ්‍යන්තරයෙන්ම සිසිල්ව තියාගන්න නම් පුළුවන් තරම් වතුර බොන්න.

ටචප් පවුඩර් එපා
රස්නෙ දවසට දාඩිය දාන විට හු`ගක් යුවතියන් කරන්නෙ පව්ඩර් එකෙන් ටචප් කරන එක. ඒකෙන් වෙන්නෙ දාඩියට උඩින් පව්ඩර් තට්ටු තට්ටු එකතු වෙන එක විතරයි. එය කැටිගැහෙමින් ඔබේ සමට හොඳ දෙයක් නෙවෙයි වගේම පෙනුමට එකතු කරන්නෙත් අවලස්සනක්. හොඳම වැඬේ සම්පූර්ණයෙන් මේකප් සෝදාහැර නැවත අලූතින් ඒවා ගැල්විමයි.

රස්නෙ දවසට තද පාට එපා
රස්නෙ දවසකට තද පාටවලින් මේකප් කරන එකෙන් වළකින්න. හැකිතාක් ස්වභාවික පෙනුමක් එන ලයිට් මේකප් එකක් තමයි රස්නෙ දවසකට සුදුසුම. මේකප් එකේ නැවුම් පෙනුම රඳවගන්න ලා පාටවල් අනිවාර්යයෙන් උදව් වෙනව. රස්නෙ දවසක තද මේකප් එකක් දහඩියට දිය උනාම අවලස්සනයි.

මේකප් එක සීල් කරන්න
මේකප් එක සීල් කරන එකෙනුත් රස්නෙ දවස් වලට මේකප් එක නැවුම්ව තියාගන්න පුළුවන්. මේ සඳහා මේකප් සීලර් එකක් හෝ තුනී ලෙස වතුර ස්පේ‍්‍ර වෙන ස්පේ‍්‍ර බෝතලයක් පාවිච්චි කරන්න පුළුවන්. මේකප් එක අවසන් කරගත්තට පස්සෙ මුහුණට අ`ගල් 8ක් පමණ දුරින් අල්ලා යාන්තමට ස්පේ‍්‍ර කර ස්වභාවිකවම වියලෙන්න හරින්න.