ප්‍රවෘත්ති විකාශය අතරතුරදී හදිසියේ නිවේදකයෙක් කඩා පැන බැසිල් රාජපක්ෂට බනියි – Video

41658

අද රාත්‍රී 07ට විකාශය වන සිරස ප්‍රධාන පුවත් විකාශය අතරතුර හරි අපුරු වැඩක් සිද්ධ වුනා. මේ සිද්ධිය වන විට ප්‍රවෘත්ති ඉදිරිපත් කරමින් සිටියේ වසන්ත මාරසිංහගේ සහ චතුරි උදේශිකා පෙරේරායි. ඔවුන් බැසිල් රාජපක්ෂ හිටපු අමාත්‍ය තුමාගේ යම් පුවතක් ඉදිරිපත් කර අවසානයේ අනිත් පුවතට යාමේදී එයට බදා කරමින් සිරස නිවේදක රොෂාන් වටවල මැදිරියේ ප්‍රවෘත්ති ඉදිරිපත් කරන ස්ථානයට ගොස් බැසිල් රාජපක්ෂ මහතා කල යම් ප්‍රකාශයක් දැඩිව විවේචනයට ලක් කළා. රොෂාන් වටවලගේ අදාල කරුණු ඉදිරිපත් කිරීම අවසන් කරමින් බැසිල් රාජපක්ෂ මහතාට පැවසුවේ තමන්ගේ තරමට ඉදිමෙන්න කියාය.මේ සිද්ධියට අදාල වීඩියෝව පහතින් නරඹන්න
15 thoughts on “ප්‍රවෘත්ති විකාශය අතරතුරදී හදිසියේ නිවේදකයෙක් කඩා පැන බැසිල් රාජපක්ෂට බනියි – Video

 1. Maximus

  What is this? is this a News item or slaming mud on an individual. personaly I sgree with what Roshan said but can any one aproove this act.

 2. Dananjaya Loku Waduge

  මුට දැනෙන්නම කිවුආ අයියේ ඕකාගේ ඇගිල්ලේ තරමට තමයි ඕකව තියන්න ඔනා.ඔය වගේ බල්ලෝ අපේ මිනිස්සුන්ව පාරට ඇදලා දානවා.ඔයා ඔහොම ක්වුවේ නැත්නම් කෙනෙක් නැ.මුගේ පවුලත් පාරට දාලා මූ අනිත් මගුල් ගැන කතා කරනවා.එල රෙදිටික ගලවාලාම ඕකව රටින් පන්නන්න අයියේ.මිනිස්සු කැමති ඒකට​.

  බුදුසරණයි.

 3. රිචී බාලසුරිය

  මේ රොශාන් කියන කෙනා හෙලුවෙන් සිරසට කඩේ යමින් , සිරසේ අශුචි දිවෙන් පිරිසිදු කරනා කෙනෙක් බව ඔප්පු කරා, අශූචි කන එකාට අනුන්ගේ අශූචි දිවෙන් ලෙවකෙමට ලජ්ජාවක් බියක් නති බව ඔප්පු උනා , බෑසිල් අතුලු පසුගිය රජයෙ ගොඩක් සොරුන් බව කවුරුත් දන්න දෙයක් , එහෙත් මේ නව රජය ඊටත් වඩා සොරුන් පිරුනු ඊටත් වඩා සොරකම් කල බව ඔප්පු වී තිබියදිත් මේ රොෂාන් කියන අශූචි කන කෙනෙට නොපෙනෙනේ එම අශූචි උහුගේ දෙනෙත් වල තෙවරි නිසාය

 4. NALAKA RATHNAYAKE

  මෙම ප්‍රකාශයෙහි සත්‍යය අසත්‍ය කෙසේ වුවත් ,ප්‍රවෘත්ති විකාශයක ඇති විශ්වසනීය භාවය විනාශ කරමින් මේ කළ මාධ්‍ය සදාචාරයට පටහැනි ක්‍රියාව හෙලා දැකිය යුතුයි .

 5. Pandula

  Pau…Dan thani Ahata Andenawane…mee Anduwata Karagena yanna ba….Obata Mathakada…My3ta kade giyahati kiyala Aniwaryayen NEWS 2st ta kawadaahari labewi Uththara

 6. chaminda

  ඔබ කියන දෙ හරියට හරි හොරුන්ට කඩේ යන ගමන් තමයි මෙ නරි අනිත් හොරුන්ගෙ වෑරදි හොයන්නෙ. නොදකින්

 7. chaminda

  ඔබ කියන දෙ හරියට හරි හොරුන්ට කඩේ යන ගමන් තමයි මෙ නරි අනිත් හොරුන්ගෙ වෑරදි හොයන්නෙ. නොදකින්

 8. chaminda

  ඔය වගෙ යුඈන්පියෙ රනිල් රවි රාජිතලගෙත් මගඩි කියපල්ලකො කොටියට කඩේ ගිය පර හෑත්ත.

 9. සනත් ගමගේ

  මාධ්‍ය ආයතනයක සැඟවුන න්‍යාය පත්‍රයක් රෝෂාන් එලියට දැම්ම. හැම මාධ්‍යකම මෙවැනි න්‍යාය පත්‍ර තියෙනව. එලියට නොදාන. මේවගේ බාල වැඩ හදුනවල දෙන්නෙ මේවගේ ආයතනමයි. මොකද මේව අගය කරන පිරිසක් රටේ සිටින නිසා. ජනතාව තේරුන් ගන්න ඕන මේව ව්‍යාපාර බව. ව්‍යාපාර අරමුණු කරා ඔවුන් ගමන් කරවන. විසුද්ධියට මහජනතාවගේ පැත්තක් අරන් කතාකරනව. ඒත් මේ හැමෝම ජනතාව අන්දනව. බුද්ධිමත් ජනතාවක් ලංකාවෙ බිහිවෙනතුරු කපටින් රඟනව රඟමඩල උන්ගෙ නිසා.ඔබ බුද්ධිමත් නැතත් ඔබේ දරුවන් හරි දේ දකින්න පුරුදුකරන්න. මේ ජරාජීර්ණ සමාජය වෙනස් කරන්න

 10. Ravi

  Oya katin bandumkara wanchawa gana kiwwoth eda batalanda wadakagaraya wage addakeem walata munadenna weye needs gon boorowo..

 11. Chathura

  Mewata waradi rate monissu. Katawath banala wadak na e manussaya karanne e manussayage job eka. Rate manissu mokada karanne depaththak bedila depaththata bana bana innawa. Hariyida apita.

Comments are closed.